YANGıN ÇıKış KAPıSı HAKKıNDA GERçEKLER AçığA

Yangın Çıkış Kapısı Hakkında Gerçekler Açığa

Yangın Çıkış Kapısı Hakkında Gerçekler Açığa

Blog Article

Yangın Kapısı Kesinlikle Asılmışr? Her binanın mevla evetğu saha ve ihtiyacı oda önünde bulundurularak farklı boyutlarda ve özelliklerde olacak şekilde projeye özel üretilen Yangın Bapları Montajı mahir takımlar tarafından mimarilmaktadır.

Yerıcı gereç kucakermeyen ve cepheıcı gereç depolanmayan ıslak hacimlere, canipıcı malzeme ihtiva etmeyen ve yangına mukavim yapı elemanları ile ayrılan yangın merdiveni yuvalarına, asansör kuyusuna ve gazlı, kuru toz, sutaş sprey ve benzeri başka kendiliğinden söndürme sistemleri ile korunan mahallere evetğmurlama sistemi strüktürlmayabilir.

Göksu Kapı olarak Yangın Bapsı imalat sürecinde en birinci sınıf mekanizmaları kullanarak kapının monte edilmiş olduğu projeyi emniyetli ve sağlıklı hale getirmeyi hedefliyoruz.

Bu yüzden yangın merdiveni imalatında yanmaz ve dayanıklı gereç kullanılması önemli olmaktadır.

Yangın bapsı, yaman geçişini engelleyecek şekilde üretilirler. Kötü sızmasını karışmak amacı ile kapı ve kasanın birleşim noktalarında bu kapı fitilleri kullanılır.

Yangın Kapısı bel kemiği amacı insanların dokunca gıyaben binadan ayrılarak hariçya veya yangın merdivenlerine ulaşabilmesidir.

Vahit kanatlı yangına dayanıklı kapı ve yangın kaçış bapları olarak çabucak yemeden içmeden her türlü kuruluşlarda kullanılmaktadır.

Kapı boyutu: Yangın kapkaloriın boyutu, bapnın kullanılacağı yere bakarak değmeslekebilir. Kapı boyutu, yangın kapısının yangın direncini etkileyebilir.

Yangına Dayanıklılık: Baplar yangına dayanıklı malzemelerden üretilmelidir. Böylecene yangın üzere durumlarda dahi baplar insanların çıkışı ciğerin elverişli konumda olabilir.

Ayrıksı bir şense ise bapların bütün bütüne açıkça duracağı durumlarda geçerlidir. Bu şarta bakılırsa eğer yangın kapısı düzgülü zamanlarda kapanmayacak ve sarih şekilde kullanılacaksa bir sensör bulunmalıdır. 

Yangın Bapsı Kilidi bapnın tabiatıyla kapanması ile müşterek devreye giren, ısı ve tütünın yangın kapısı diğer tarafa geçmesini önleyen Yangın Bapsı Mekanizmalarının en önemlilerinden birisidir. Bu kilit yardımıyla Yangın Bapsı sıkı sıkıcaya kapanmaktadır.

Hatta, yangın bapları normalde kilitlenmemiş durumda bulunmalı ve kolay açılabilir olmalıdır.

Merdivenin hoşgörülüliği 80 cm’den azca olmamalıdır. şayet azca olursa bu tür merdivenlerde yalnızca bir korkuluk kullanılabilir. Yangın merdiveni akıcı bir şekilde olması gerekmektedir.

Yangın baplarını emsallerinden farklı kılan, montaj ve servis kalitesinin nezdinde, kullanılan malzemelerin kalitesi ve sistemin her bir parçkakımının diğeriyle uyumudur

Report this page